Zioła, które pomogą pokonać stres i lęk

Aneta R. 31 października 2017 0
Zioła, które pomogą pokonać stres i lęk

Zioła mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego bardzo często stosuje się je w leczeniu stanów lękowych i łagodzeniu stresu. Pomagają osobom, które łatwo się denerwują, są spięte, czy też cierpią na bezsenność. Jakie zioła warto zastosować aby poczuć się odprężonym i spokojnym?

Czy można stosować zioła w walce ze stresem?

Zioła które mają właściwości antystresowe, pomagają w leczeniu bezsenności możemy stosować bez żadnych obaw, ponieważ nie uzależniają a ich właściwości są naprawdę bardzo skuteczne. Które z nich powinniśmy wdrożyć do diety, aby dobrze się czuć? W stosowaniu ziół nie musimy odczuwać żadnych obaw, ponieważ w przeciwieństwie do medycznych specyfików, nie powodują dla naszego organizmu żadnych skutków ubocznych.

Jakie zioła zastosować?

Ziół, które warto zastosować w celu uspokojenia się i leczenia stresu to przede wszystkim:

  • Arcydzięgiel

Arcydzięgiel bardzo często jest zwany również litworem i jest to roślina dwuletnia, którą bardzo często uprawia się w ogrodach. Lecznicze właściwości mają owoce oraz korzenie rośliny. To właśnie one działają uspokajająco na układ nerwowy, sprawiają, że zanikają migreny, częste bóle głowy a także poprawia się proces trawienia. Roślina ta bardzo często stosowana jest w środkach uspokajających.

  • Berberys

Berberys jest krzewem który cechuje się jadalnymi owocami. Zawierają one w swym składzie cukry, karotenoidy, oraz ogromne ilości witaminy C. Dzięki swoim właściwością nie tylko dodają nam każdego dnia energii, ale również działają pobudzająco na system nerwowy, uspokajają i relaksują.

  • Chmiel

Pomimo faktu, że chmiel najczęściej kojarzy nam się z piwem, jest również rośliną stosowaną w ziołolecznictwie. Wyróżnia się ogromną ilością właściwości, między innymi: moczopędne, antyseptyczne i przeciwbólowe. Chmiel jest jednak najbardziej znany z działania uspokajającego i nasennego. Chmiel wycisza oraz uspokaja, dlatego doskonale sprawdza się kiedy mamy problemy z zasypianiem.

  • Dziurawiec

Dziurawiec polecany jest nie tylko na żołądkowe problemy, ale również ma działanie przeciwdepresyjne. Wystarczy raz dziennie wypić herbatkę z dziurawca a uspokoimy się i wyciszymy.

  • Magnolia

Magnolia znana jest przede wszystkim z pięknych kwiatów i mało kto wie że ma właściwości uspokajające. Tymczasem honokiol i magnolol zawarte w magnolii mają działanie uspokajające, przeciwlękowe i ułatwiają zasypianie.

 

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5