Zioła pomocne w leczeniu prostaty

Aneta R. 16 października 2017 0
Zioła pomocne w leczeniu prostaty

Znaczna ilość panów, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia ma kłopot z chorobami prostaty. Powodują one nie tylko dysfunkcję seksualną, ale również uciążliwe i bolesne objawy w postaci zatrzymywania moczu. Niekiedy prowadzić mogą do stanów zapalnych i zakażeń dróg moczowych. Ból jest silny dlatego wyniszcza fizycznie, ale nie pozostaje obojętny również dla psychiki chorego mężczyzny. Czy istnieją zioła, które leczą problemy prostaty.

Zacznijmy doceniać zioła

Jak dowodzą najnowsze badania i statystyki, coraz większa ilość panów w leczeniu chorób prostaty zaczyna doceniać zioła. Około 40 % chorych mężczyzn, zamiast aptecznych medykamentów sięga właśnie po nie i to z pozytywnym efektem. Leczenie jest co prawda dłuższe aniżeli zastosowalibyśmy antybiotyk, ale jest procesem skutecznym, a przede wszystkim nie ma żadnych negatywnych skutków dla organizmu.

Zioła które mogą zastosować mężczyźni hamują negatywny wpływ hormonów, mają działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, a także rozluźniają mięśnie gładkie prostaty i cewki moczowej.

Jakie zioła zaliczamy do leków na prostatę?

  • Wierzbownica drobnokwiatowa

Jednym z najskuteczniejszych ziół na potencję jest wierzbownica drobnokwiatowa. To zioło występuje w Europie, a także w Polsce. Cechuje się różowymi kwiatami i skrętolegle ułożonymi bezłodygowymi listkami. Posiada wielką ilość odmian, jednakże w medycynie naturalnej stosuje się kosmatą, błotną, bladoróżową i wzgórzową.

Wierzbownica cechuje się występowaniem bardzo dużej ilości flawonoidów, steroli roślinnych a także taniny i pochodnej kwasu galusowego. Dzięki temu ma ogromną ilość pozytywnych właściwości dla zdrowia a także wpływa na poprawę potencji. Warto zaznaczyć, że ma działanie antybakteryjne, antyandrogenne, przeciwzapalne, pobudzające do regeneracji komórki tkanki nabłonkowej, rozkurczowe, uspokajające oraz przeciwbólowe.

  • Kukurydza zwyczajna

Kukurydza zwyczajna to również bardzo cenny surowiec dla panów mających problemy z potencją. Zawiera flawonoidy oraz substancje antyzapalne. Dzięki temu sprawia, że ustępują objawy choroby, a ona po pewnym czasie całkowicie zanika. Z całą pewnością warto włączyć ją do swojej codziennej diety.

 

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5