Te zioła pomogą Ci rozwiązać problemy seksualne

Aneta R. 24 maja 2016 0
Te zioła pomogą Ci rozwiązać problemy seksualne

Już od czasów starożytnych ludzie poszukiwali środków, dzięki którym mogliby urozmaicić swoje życie seksualne, bądź też wspomóc osłabione różnymi przyczynami libido. Obecnie coraz większa ilość osób ma problemy związane z życiem seksualnym, albowiem każdego dnia towarzyszy nam stres, a także nadmierne tępo życia. Tym samym te poszukiwania stają się jeszcze bardziej aktualne. Jakie zioła pomogą nam ponieść jakość swego życia seksualnego?

Zaburzenia seksualne kobiet – jak sobie z nimi poradzić?

Zaburzeniom seksualnym kobiet niestety nie poświęca się na ogół wiele czasu, zaś problemy seksualne odczuwa aż 30 % kobiet, ponieważ ich libido jest znacznie obniżone. Tym samym wiele pań boryka się z odczuwaniem niedostatecznej przyjemności z seksu. Jakie są tego przyczyny? Jak rozwiązać ten problem?

Czym jest libido?

Warto zaznaczyć, że mechanizmy, które to sterują życiem seksualnym i podnieceniem kobiet są naprawdę bardzo mocno złożone. Wpływ na nie mają:

  • Hormony
  • Reakcje naczyń krwionośnych
  • Neuroprzekaźniki
  • Nastrój

Zdarzyć się może, że odczuwamy niedostateczne pobudzenie seksualne na przykład w wyniku rożnych chorób, takich jak cukrzyca, zaburzenia seksualne, czy też stany depresyjne, lub menopauza.

Zioła w walce z zaburzeniami seksualnymi

Zioła mają wielką moc i pomagają nam odbudować osłabiony popęd seksualny. Są wśród nich rośliny które to maja działanie afrodyzjalne. Najpopularniejsze wśród nich są:

  • Rozmaryn
  • Lubczyk
  • Seler
  • Żeń-szeń

 

To właśnie te rośliny wykazują działanie adaptogenne a także przeciwdziałają napięciu i stresowi. Na uwagę zasługuje również wyciąg z kory Muira – Puama, który znakomicie wspomaga nasze libido oraz pobudza popęd seksualny, poprawia doznania, dzięki czemu seks staje się po prostu wyjątkowy.

Korzeń maki i miłorząb japoński

Bardzo popularny w leczeniu problemów związanych z libido jest miłorząb japoński znany również jako Ginkgo Biloba. Wyciąg z niego doskonale usprawnienie krążenia obwodowego a także aktywność przeciwagregacyjną. Tym samym powoduje on zwiększenie przepływu krwi w narządach płciowych, a to z kolei doskonale poprawia funkcje seksualne.

Świetnym sposobem na zwiększenie popędu seksualnego jest także korzeń maki. Jest on wyposażony w argininę, zaś ta jest prekursorem tlenku azotu, a on znakomicie przewodzi reakcje seksualne. Dodatkowo rozkurcza on także ściany naczyń krwionośnych i zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych. Ułatwia on także nawilżenie a także zwiększa wrażliwość na seksualne bodźce.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5