Zioła z którymi pokonasz boreliozę

Aneta R. 5 maja 2017 0
Zioła z którymi pokonasz boreliozę

Wiosna, to okres w którym kleszcze budzą się do życia i rozpoczynają swoją egzystencję. Niestety każdy z nas, czy to mieszkaniec wsi, czy miasta, narażony jest na kontakt z nimi. Warto wiedzieć, że kleszcze są nosicielami szeregu chorób odkleszczowych, a tym boreliozy, które są groźne dla zdrowia i bardzo trudne w leczeniu.

 Medycyna alternatywna a borelioza

Medycyna  alternatywna zioła przeciwko boreliozie wykorzystuje od dawna. Niestety, leczenie kliniczne, z użyciem tradycyjnego antybiotyku przeciwko chorobom odkleszczowym, nie zawsze przynosi efekt. Doskonałe efekty leczenia przynosi terapia ziołowa znana jako Protokół Buhnera.

Protokół Buhnera w walce z boreliozą

Ziołowa terapia Buhnera przynosi doskonałe skutki w walce z boreliozą. Metodę tę stworzył fitoterapeuta Stephen Harrod Buhner i polega ona na leczeniu chorób odkleszczowych ziołami, które zostały przebadane klinicznie. Nie zachodzi więc obawa iż są groźne dla organizmu bądź wywołują uboczne skutki. Zioła zwalczają drobnoustroje, krętki a także łagodzą objawy choroby.

Zioła stosowane w protokole

  • Rdest japoński, który jest jednym z najsilniej działających ziół w przypadku boreliozy. Stosuje się je również w przypadku neuroboreliozy. Rdest chroni system nerwowy, a także obniża autoimmunologiczne reakcje organizmu w jej przebiegu.
  • Koci pazur ma za zadanie zwiększenie ilości białych krwinek w organizmie. Dzięki temu proces chorobowy zostaje zahamowany. Zioło to cechuje się także właściwościami przeciwzapalnymi i zwalcza ból stawów oraz mięśni, który zawsze jest objawem choroby.
  • Żeń-szeń syberyjski ma zazadanie podnieść odporność organizmu aby szybciej radził sobie z krętkami boreliozy. Wzmacnia organizm, działa antydepresyjnie.
  • Kolcorośl jest pomocna wówczas gdy z zabitych bakterii wydzielają się toksyny. Obumarłe bakterie Borrelii wydzielają endotoksyny, które negatywnie działają na organizm. Kolcorośl zapobiega owym negatywnym skutkom.
  • Traganek błoniasty stosowany jest we wczesnej fazie boreliozy, a także przyjmują go osoby,

 

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5