Związek z cholerykiem – czyli jak żyć?

Aneta R. 20 stycznia 2018 0
Związek z cholerykiem – czyli jak żyć?

Twój partner jest cholerykiem? Łatwo wpada w złość i trudno dojść z nim do porozumienia? Taki związek łatwo może się rozpaść, więc jeśli chcesz możesz starać się zapanować nad cholerykiem i jego gwałtownym usposobieniem. Nie jest to proste, dlatego przedstawiamy kilka najważniejszych kroków, w jaki sposób żyć i postępować z cholerykiem.

Czy przyda się pomoc?

Najczęściej cholerycy, którzy wyładowują swój gniew w związku, wstydzą się go na zewnątrz i skrupulatnie ukrywają. Z tego względu czasem skazują się na samotność. Warto więc poinformować rodzinę i najbliższych przyjaciół, że życie z cholerykiem może być trudne. Ważne aby z kimś zaufanym porozmawiać i usłyszeć „damy sobie radę”.

Fałszywe przekonania

Fałszywym przekonaniem jest najczęściej to że „miłość pokona gniew”. Niestety mimo, że bardzo się staramy gniewu nie zwalczymy zwykłym oddaniem, a nawet uległością. Okazuje się jednak, że jest szansa, ponieważ cholerycy na ogół łagodnieją wraz z biegiem czasy. Mimo to, powiedz STOP. Dojdziesz do wniosku że „gniew może zniszczyć miłość”. Powiedz o tym swemu partnerowi. Jeżeli bardzo mu zależy postara się przezwyciężyć ataki złości.

Wyznacz granice

Najczęściej w związku z cholerykiem koncentrujemy się na jego potrzebach i działaniach. To błąd bo zapominamy, że my również jesteśmy ważni. Czy naprawdę chcesz być ofiarą? Nie rezygnuj z siebie, poświęć czas na zaspokojenie swoich własnych pragnień.

Nie pomagaj mu się złościć

Staraj się postępować tak aby nie nasilać jego gniewu. Oczywiście nie musisz być skrajnie miła i wciąż przepraszać. Rozmawiaj, nie krzycz. Tylko spokojna rozmowa jest wstanie pokonać wybuch agresji.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5