Czy alkohol pomaga w udanym stosunku seksualnym?

Aneta R. 15 listopada 2019 0
Czy alkohol pomaga w udanym stosunku seksualnym?

Alkohol i seks nie idą w parze, chociaż pozornie można by było tak sądzić. Po wypiciu większej ilości alkoholu możemy mieć wrażenie, że możemy więcej, ale tak naprawdę możemy mniej. Dlaczego alkoholi i seks nie idą w parze? Istnieje, co najmniej kilka powodów do tego, aby potwierdzić, że te dwa elementy nie należy ze sobą łączyć.

Ilość alkoholu a badania naukowe

Przede wszystkim jeśli wziąć pod uwagę badania naukowe, to musimy stwierdzić, że zwiększona ilość alkoholu wpływa tak naprawdę na obniżenie poziomu popędu seksualnego. Ponadto też może on wpływać na pogorszenie naszego nastroju, a tym samym na brak ochoty na miłosne igraszki. Ponadto także większa ilość alkoholu wpływa na zmniejszenie możliwości seksualnych. W odniesieniu do mężczyzn będziemy mówili o znacznie większym prawdopodobieństwie wystąpienia problemów z erekcją, co też statystycznie dotyka obecnie około 40% mężczyzn.

Alkohol zmniejsza doznania?

W odniesieniu do kobiet będziemy mówili o znacznie mniejszych doznaniach zmysłowych, o trudnościach w osiągnięciu orgazmu. Ma to bardzo duże znaczenie. Ponadto także zbyt duża ilość alkoholu może spowodować zmniejszenie nawilżenia pochwy, a tym samym stosunek seksualny nie będzie przyjemny, a przynajmniej szansa na to jest znacznie mniejsza. Istotnym elementem, dla którego nie warto uprawiać seksu po alkoholu jest pewnego rodzaju etyka. Chodzi mianowicie o to, że po alkoholu człowiek często nie kontroluje w pełni swoich zachowań. Tym samym może dochodzić do stosunków seksualnych, na które de facto nie mamy ochoty, nie wyrażamy zgody.

Niechciany stosunek?

Po alkoholu może dochodzić do stosunków niechcianych, do zdrad, a nawet do gwałtów. Kolejnym z aspektów jest seks bez zabezpieczeń. Po wypiciu alkoholu często po prostu nie dbamy o to, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Nie chodzi tutaj bynajmniej tylko o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, ale w głównej mierze chodzi o to, aby zabezpieczyć się przed różnego rodzaju chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jak więc widać, istnieje wiele przesłanek do tego, aby nie łączyć ze sobą alkoholu oraz seksu.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5