Czy seks wpływa na zdrowie?
Zdrowie

Czy seks wpływa na zdrowie?

Seks kojarzy nam się z przyjemnością, intymnymi doznaniami z ukochaną osobą. Jednakże mało, kto wie, że może również oddziaływać na nasze zdrowie i samopoczucie? Jak łączy się seks z naszym codziennym zdrowiem? Czy spekulacja ta ma potwierdzenie w badaniach naukowych?

Specjaliści ocenią, jakie jest Twoje życie seksualne

Specjaliści są wstanie ocenić, jakie jest Twoje życie seksualne, ponieważ przeprowadzono liczne badania, że seks pozytywnie wpływa na zdrowie. Okazuje się, że osoby, których życie seksualne jest udane są bardziej pogodne, nie borykają się z zaburzeniami natury psychicznej, dodatkowo pacjenci ci są w lepszej formie fizycznej. Dzieje się tak, dlatego, że seks ma doskonały wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Seks lepszy niż tabletka przeciwbólowa

Seks jest znakomitym lekiem na ból i działa niemalże jak tabletka przeciwbólowa, przy czym nie ma żadnych skutków ubocznych. Zdaniem lekarzy może pozytywnie wpłynąć na ból głowy, a nawet całkowicie go zlikwidować. Dzieje się tak, dlatego, że podczas orgazmu wydzielają się endorfiny a te niwelują ból.

Seks dodaje urody i odmładza

Niegdyś panowało przepuszczenie, że sperma oddziałuje pozytywnie na organizm kobiety. Uważano, że dodaje blasku i pozytywnie wpływa na cerę. Okazało się jednak, że są to błędne wnioski, ponieważ męskie nasienie nie ma żadnych tego typu substancji. Sam seks jednak sprawia, że uroda kobiety pozytywnie się zmienia. Skóra staje się jędrna i elastyczna, a to dlatego, że poprawia się krążenie krwi.

Seks odchudza i walczy z chorobami

Seks jest niezbędny, aby zachować doskonałą formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Dodatkowo udowodniono, że aktywność seksualna pozytywnie wpływa na naszą sylwetkę. Sprawia, że tracimy zbędne kilogramy, a nasza sylwetka staje się po prostu bardziej smukła.

Dodatkowo z pomocą seksu nie tylko walczymy z nadwagą, ale również uodpornieni jesteśmy na inne choroby. Zmniejsza się nawet ryzyko zachorowania na raka prostaty. Seks podnosi odporność organizmu, ponieważ w czasie aktu wzrasta ilość limfocytów T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *