Czy tatuaże na ciele kobiety kojarzą się z seksem?

Aneta R. 14 listopada 2019 0
Czy tatuaże na ciele kobiety kojarzą się z seksem?

Jeszcze do niedawna tatuaż kojarzył nam się negatywnie. Najczęściej opcję tę stosowali ludzie z nizin społecznych, więźniowie lub ci powiązani z mafią. Dzisiaj tatuaż zyskał na popularności i wykonują go osoby bez względu na społeczny status czy wykształcenie. Mimo to, okazuje się, że nadal tatuaż działa na naszą podświadomość, a bardzo często kojarzymy go ze zwiększonymi erotycznymi doznaniami.

Skąd się wziął tatuaż?

Słowo „tatuaż wywodzi się z języka polinezyjskiego. Oznacza dosłownie „naznaczyć coś”. Badacze przepuszczają, że pierwsze tatuaże wykonywane były już około 12000 lat temu na wyspach polinezyjskich. Pewne jest jednak to, że cała historia tatuażu jest długa. Nawet w Biblii pojawiają się słowa, iż chrześcijanie tatuowali sobie na nadgarstku symbol ryby, krzyża lub inicjały Jezusa.

Wraz z upływem czasu zmieniały się techniki wykonywania tatuaży, ale również pojawiały się coraz to nowsze wzory. Pierwsze studio do tatuaży powstało w Anglii w 1870 roku i tutaj też opatentowano pierwszą maszynkę do tatuowania. Jeśli szukasz profesjonalnego studia tatuażu w Warszawie polecamy tattoopoland.com.

Czy tatuaż oddziałuje seksualnie na płeć przeciwną?

Dziś tatuaże są akceptowalne, nie budzą jedynie negatywnych skojarzeń. Przeciwnie można rzec, że panuje coraz większa moda, aby nasze ciało udekorować pięknymi wzorami.

Mężczyźni wypowiadają się, że tatuaż na ciele kobiety wprost emanuje seksem i jeszcze bardziej podnieca. Z kolei kobiety uważają, że mężczyzna posiadający tatuaż również prezentuje się o wiele bardziej męsko i uwodzicielsko. Jak widać kwestia posiadania tatuażu ma ogromne znaczenie. Niekiedy nawet panuje pogląd, iż kobiety z tatuażami są bardziej namiętne i gorące w łóżku.

Doświadczenia vs tatuaż

Niezwykle ciekawe doświadczenie przeprowadzili naukowcy z Université de Bretagne-Sud. Eksperyment został przeprowadzony na plaży. Najładniejsze kobiety tymczasowo nakleiły na swoje ciała tatuaż a po pewnym czasie pojawiły się na plaży bez niego. Udowodniono, że mężczyźni o wiele częściej zagadywali Panie, które były posiadaczkami tatuażu. Podobno panowie uważają, iż kobiecy tatuaż oznacza rozrywkowy charakter i większą rozwiązłość. Panowie twierdzą, że mają o wiele większe szanse, aby umówić się na niezobowiązującą randkę z kobietą, która jest właścicielką tatuażu. Trudno jednak jednoznacznie określić, czy pogląd ten nie jest po prostu stereotypem.

Co oznaczają tatuaże na ciele kobiet?

Znawcy tematu zgodnie twierdzą, że zarówno wzór jak i miejsce wykonania tatuażu ma pewne szczególne znaczenie.

Najczęstszą pamiątką z wakacji są tatuaż wykonane tuż nad kostką u nogi. Oznaczają udaną zabawę i wspaniały urlop.

Tatuaż na biodrach określa się, jako entuzjastyczne podejście do seksu, zaś na brzuchu tatuaż zdaje się mówić: Zobacz jestem 100% kobietą, piękną i młodą.

Podobne przesłanie mają wytatuowane lilie. Sugerują one, że właścicielka tatuażu jest kobietą zmysłową, dla której bardzo duże znaczenie ma seks. Różę z kolcami najczęściej, zupełnie podświadomie wybierają kobiety, które w przeszłości zostały zranione.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5