Depilacja woskiem – zalety i wady

Aneta R. 22 sierpnia 2018 0
Depilacja woskiem – zalety i wady

Depilacja to niezbędny element codziennego życia każdej kobiety. Jeżeli chcesz pozbyć się zbędnego owłosienia na dłużej na pewno rozważasz wiele różnych opcji. Czy depilacja woskiem to dobre rozwiązanie?

Walka z niechcianym owłosieniem

Oczywiście, jeśli chcesz pozbyć się zbędnego owłosienia możesz zastosować tanią, tradycyjną metodę, jaką jest maszynka. Rozwiązanie to jednak jest na dłuższą metę nieskuteczne. Z kolei zabieg wyeliminowania włosków depilatorem jest bolesny, przez co wiele osób uważa, że wosk jest świetną alternatywa. Jak przeprowadzić zabieg usuwania owłosienia woskiem?

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem, to jedna z najlepszych metod, dzięki którym możesz osiągnąć naprawdę trwałe efekty. Jeżeli depilujesz nogi woskiem, masz pewność, że efekt będzie trwać nawet kilka tygodni. Dzieje się tak, dlatego, że włoski usuwane są wraz z cebulkami, dzięki czemu wolniej odrastają.

Depilacja woskiem we własnym mieszkaniu

Depilacja woskiem, to bardzo prosty zabieg, który możemy przeprowadzić we własnym mieszkaniu. Jeżeli profesjonalnie przeprowadzisz zabieg depilacji woskiem wówczas efekt utrzyma się nawet cztery tygodnie. Wiele zależy od tempa wzrostu włosa, ale na ogół wystarczy zabieg na minimalnie trzy tygodnie.

Depilację woskiem nie musisz przeprowadzać tylko w profesjonalnym gabinecie piękności. Równie dobrze masz szansę przeprowadzić go samodzielnie w mieszkaniu. Wystarczy, że będziesz posiadać:

  • Wosk w rolce
  • Podgrzewacz do wosku
  • Paski fizeliny
  • Oliwkę kosmetyczną

Dzięki temu, że korzystamy z podgrzewacza, jest to bardzo wygodne a dodatkowo bezpieczne. Zabieg nie grozi poparzeniem woskiem, a dodatkowo efekty są naprawdę znakomite.

Depilacja woskiem, dla wszystkich zakamarków ciała?

Depilacja woskiem jest znakomitą metodą, aby pozbyć się owłosienia z niemalże każdej partii naszego ciała. Bez względu na to, czy wykonujemy zabieg w gabinecie specjalistów czy też w zaciszu własnego domu, zabieg możemy wykonać w okolicach ciała takich jak:

  • Bikini
  • Miejsca intymne
  • Pachy
  • Nogi
  • Twarz

Depilacja woskiem ma szereg różnorodnych pozytywnych zalet. Przede wszystkim dzięki temu opóźniamy wzrost włosków, jednakże jest jeden minus, ponieważ istnieje ból w czasie zrywania plastrów fizelinowych. Dyskomfort jest krótkotrwały a zalet jest o wiele więcej.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5