Gdy dwoje ludzi po przejściach decyduje się na związek…

Aneta R. 7 grudnia 2018 0
Gdy dwoje ludzi po przejściach decyduje się na związek…

Życie niesie ze sobą wiele niespodzianek. Zaskakuje nas w najmniej spodziewanych momentach rujnując nasze dotychczasowe osiągnięcia, plany i marzenia. Jest to zjawisko powszechne, niemniej dla ludzi, których to spotyka, zawsze jest w takim samym stopniu zaskoczeniem. Zwłaszcza, jeśli dotyczy relacji damsko- męskich. Człowiek, któremu wydaje się, że osiągnął już w życiu wszystko to, na czym od zawsze mu zależało, nagle zostaje z niczym. Traci z dnia na dzień rodzinę, miłość swojego życia, dom, poczucie bezpieczeństwa.

Z czyjej winy?

Mało istotne jest, z czyjej winy tak się stało. Wówczas liczy się tylko to, że życie udzieliło nam konkretnej lekcji, która bezterminowo wyryje się nam w pamięci. Czy mimo tego tak okrutnie doświadczona jednostka ma jeszcze szansę na szczęście? Wydawać by się mogło, że najlepiej zrozumie ją ktoś o podobnych doświadczeniach. Niektórych zbliży to do siebie, jednak trzeba liczyć się z tym, że zbyt ciężki negatywny bagaż może złamać nowo powstały związek. Bynajmniej nie wyklucza to osiągnięcia szczęścia w nowym związku.

Zacznij od ustępstw

Wymagane są jednak pewne ustępstwa. Obie strony muszą przede wszystkim pogodzić się z tym, że przeszłości nie da się tak po prostu wymazać. Trzeba nauczyć się żyć na nowo bez zbędnego roztrząsania, co wówczas mogło pójść nie tak. Nowy związek to czysta kartka, i to od nas zależy, czym zostanie zapełniona.

Czy będzie to kalka wydarzeń z przeszłości, czy nowa piękna historia o miłości dwojga dojrzałych emocjonalnie ludzi. Oczywiście nie oznacza to, że nie mamy uczyć się na własnych błędach. Należy też wyzbyć się myślenia, że limit szczęścia już został wyczerpany. Nie ma czegoś takiego. Istotne jest to, że po każdej burzy wychodzi słońce, i tego należy się trzymać. Na szczęście zasługuje każdy z nas bez względu na wcześniejsze doświadczenia. Jak to się mówi: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Warto też wiedzieć o tym, że psychika ludzka jest tak skonstruowana, że nie unikniemy pewnych porównać.

Nie jesteśmy w stanie zapanować do tego stopnia nad swoją podświadomością, aby zupełnie zapomnieć o wcześniejszych partnerach. I nawet jeśli koniec poprzedniego związku był fatalny, a bliska nam osoba okazała się nie być warta naszej miłości, to jednak coś nas na początku w niej urzekło. Więc istnieje pewne prawdopodobieństwo, że będziemy wracać do tych dobrych chwil, porównując je z naszym obecnym życiem. Nie ma w tym nic złego, jeśli nie robimy przy tym wyrzutów obecnemu partnerowi.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5