Jakie korzyści zapewnia nam seks?

Aneta R. 31 października 2019 0
Jakie korzyści zapewnia nam seks?

Zasadniczo jeśli mowa jest o seksie, to jest on związany z bardzo dużą przyjemnością. Jednakże tak naprawdę to nie można tego elementu, tej sfery naszej codzienności odnosić tylko i wyłącznie do owej przyjemności. Tak naprawdę z seksem związanych jest bardzo wiele różnych korzyści zdrowotnych.

Kluczowe znaczenie seksu

Tym samym seks ma duże, ma kluczowe znaczenie dla zdrowia każdego człowieka. Jakie konkretne korzyści są związane z regularnym i udanym życiem seksualnym? Tych korzyści możemy wyróżnić bardzo wiele. Udany seks ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia ludzkiego serca. Jak dowodzą przeprowadzone badania naukowe, jeśli uprawiamy seks w sposób regularny dwa lub trzy razy w ciągu tygodnia, a dodatkowo jeśli tenże seks kończy się orgazmem, to ryzyko wystąpienia zawałów serca oraz udarów mózgu zmniejsza się o połowę. Ponadto również można tutaj mówić o znaczącym zmniejszeniu ryzyka wystąpienia innego rodzaju chorób serca.

 

Jak wpływa seks na nasz organizm?

Udany seks wpływa na ludzkie serce, na ludzki układ krążenia w sposób ochronny i dlatego właśnie warto jest zadbać o to, aby ów seks był obecny w naszej codzienności, aby nosił znamiona regularności. Kolejnym z aspektów, na który musimy tutaj zwrócić uwagę, jest to, że udany seks pozwala skutecznie walczyć z bezsennością. W trakcie seksu mamy do czynienia ze zwiększonym wydzielaniem prolaktyny, która powoduje większą senność.

Ponadto także musimy tutaj wskazać na to, że w trakcie seksu wydzielana jest także oksytocyna, która powoduje zredukowanie stresu, a tym samym można to przełożyć na znacznie lepszą jakość snu.  Poza tym również w odniesieniu do seksu można wskazywać na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, na zwiększenie poczucia bliskości, co także ma bardzo duże znaczenie zarówno w odniesieniu do kobiet jak i do mężczyzn. Mówiąc o zdrowotnych korzyściach płynących z udanego i regularnego seksu, należy także wskazać na takie elementy jak chociażby zwiększenie odporności na ból jak również na zwiększenie szans na skuteczne odchudzenie, na zadbanie o sylwetkę swojego ciała.

Na domiar tego musimy tutaj również podkreślić korzystny wpływ seksu na zdrowie skóry, na wygląd człowieka. Nie można pominąć takiego aspektu, jakim jest także zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu prostaty. Tym samym jak widać, seks ma bardzo wiele wymiernych korzyści związanych z życiem seksualnym. Nie warto zatem zaniedbywać owej sfery swojego życia codziennego, ponieważ dzięki temu możemy zapobiec wielu różnym problemom zdrowotnym, możemy poczuć się znacznie lepiej.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5