Palenie papierosów i potencja seksualna

Aneta R. 30 sierpnia 2019 0
Palenie papierosów i potencja seksualna

Poziom potencji seksualnej zależy od bardzo wielu czynników. Niestety, ale człowiek ma tendencję do tego, aby nie dbać o własne zdrowie dopóki wszystko jest pozornie w porządku. Tymczasem w momencie, w którym pojawiają się jakieś objawy chorobowe, jakieś niedomaganie, to często jest za późno, aby odwrócić sytuację.  Jednym z elementów bardzo niekorzystnie wpływających na męską sprawność seksualną jest palenie papierosów, jest wchłanianie nikotyny. To poważny problem, który obecnie dotyka wielu osób.

Obniżona sprawność seksualna

 Jak wynika z prowadzonych badań, u większości młodych mężczyzn zgłaszających problem obniżonej sprawności seksualnej, zgłaszających problemy z erekcją, podstawową przyczyną jest właśnie palenie papierosów. Ogólnie rzecz ujmując wiadomo jest powszechnie, że palenie papierosów ma bardzo zgubny wpływ na układ krążenia oraz na funkcjonowanie płuc. Niemniej jednak to nie przeszkadza wielu ludziom w sięganiu po nikotynę. Tymczasem palenie papierosów ma negatywny wpływ na znacznie większą ilość różnych funkcji człowieka. Mowa jest między innymi o potencji seksualnej. Jest to bezpośrednio związane właśnie z pogorszeniem jakości działania układu krążenia. Naczynia krwionośne ulegają zwężeniu, co ma bezpośredni wpływ na zmniejszenie ilości krwi dopływającej do narządów płciowych.

Jak uzyskać erekcję?

Uzyskanie erekcji jak również podtrzymanie wzwodu jest znacznie trudniejsze, a czasem nawet jest po prostu niemożliwe. Nikotyna ma także negatywny wpływ na śródbłonek naczynkowy. To ma znaczenie w kontekście wytwarzania tlenku azotu. Tymczasem ten element jest kluczowy w kontekście procesu rozszerzania naczyń krwionośnych podczas wzwodu. Jednocześnie też nikotyna obecna w krwiobiegu powoduje uszkodzenie zastawek, co także ma znaczenie dla ilości krwi dopływającej do narządów płciowych. To jednakże nie wszystko. Nikotyna jest bowiem tym elementem, który wpływa negatywnie na poziom testosteronu, powodując jego obniżenie. Tym samym mowa jest o znaczącym obniżeniu poziomu męskiego libido. Tak więc nawet jeśli mężczyzna początkowo tego nie zauważa lub też nie kojarzy nałogu palenia papierosów z obniżoną sprawnością seksualną, to po pewnym czasie sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Tym samym potencja seksualna może obniżyć się na tyle, iż powrót do zadowalającej sytuacji może być bardzo trudny oraz długotrwały.

Palenie a seks

Palenie papierosów nie wiąże się z żadną korzyścią. Oczywiście ktoś powie, że to swoista przyjemność, ale gdyby tak bardziej się nad tym zastanowić, to warto zapytać czy aby na pewno? Nikotyna tak naprawdę sieje spustoszenie w ludzkim organizmie i tym samym im szybciej człowiek zda sobie z tego sprawę, im szybciej podejmie pewne działania, tym lepiej dla niego, dla jego zdrowia, dla jego potencji seksualnej. W odniesieniu do kobiet należy także zauważyć, że nikotyna może powodować niszczenie jajników, może powodować obniżenie ilości produkowanego estrogenu, a tym samym może się przyczynić do wcześniejszej menopauzy oraz do innego rodzaju problemów ze strony układu hormonalnego.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5