Rola seksu w związku

Aneta R. 30 listopada 2018 0
Rola seksu w związku

Seks z samego założenia jest czymś przyjemnym, z czego też większość z nas zdaje sobie z tego sprawę. Jednakże styl życia, przepracowanie, pośpiech oraz stres powodują, że wielu z nas nie ma ochoty na seks, nie znajduje na to czasu. Bynajmniej nie jest to aspekt, który nie pozostaje bez znaczenia dla naszego związku. Seks powoduje, że może dochodzić do oddalania się partnerów od siebie, może dochodzić do większej ilości spięć. Rola seksu jest zatem w związku bardzo znamienna.

Udany związek

Udany związek partnerski opiera się na kilku zasadniczych elementach. Udane życie seksualne jest jednym z nich. Istnieją cztery główne powody ku temu, aby mimo różnych przeciwności, znajdować w swojej codzienności czas na zbliżenie seksualne. Do tych powodów możemy zaliczyć:

– seks mocno zbliża partnerów

– seks rozładowuje napięcie seksualne

– odpręża oraz relaksuje

– seks umacnia relacje pomiędzy partnerami

Zbliżenie partnerów

Regularny stosunek seksualny powoduje poczucie bliskości, intymności w relacji, więzi z partnerem. Bardzo duże znaczenie ma tutaj wzajemny dotyk i to nie tylko ten o znaczeniu erotycznym. Bycie wobec siebie nagim wzmacnia poczucie akceptacji ciała swojego oraz ciała partnera.

Rozładowanie napięcia seksualnego

To aspekt, który powoduje zaspokojenie zwykłych, naturalnych potrzeb człowieka. Popęd seksualny jest czymś naturalnym. Można go zaspokoić poprzez masturbację, ale znacznie korzystniejszym sposobem jest po prostu postawienie na regularne współżycie z partnerką.

Odprężenie, relaks

To element, który w dobie współczesnej ma bardzo duże znaczenie. Z uwagi na to, że współczesnemu człowiekowi często towarzyszy stres, pośpiech i przepracowanie, to tym samym kojące i uspokajające, odprężające działanie seksu nabiera szczególnego znaczenia. To znacznie lepszy sposób niż sięganie po jakiekolwiek tabletki uspokajające czy też nasenne.

Umocnienie relacji

W momencie osiągnięcia orgazmu, ludzka przysadka mózgowa wydziela oksytocyny. Wedle seksuologów są to hormony przywiązania. Odstawienie seksu na jakiś czas powoduje spadek poziomu owych substancji i uczucie bliskości, przywiązania jest znacznie niższy.

Tym samym rola seksu w związku jest bardzo duża. Ma on wpływ na tworzenie tego związku, na jego budowanie. Zaniechanie współżycia seksualnego powoduje zwiększenie napięcia pomiędzy partnerami, a to znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Codzienne sprawy często mogą nas przerastać, a udane życie seksualne jest tym elementem, który może powodować redukcję napięć.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5