Seks-jak wpływa na zdrowie i ciało?

Aneta R. 30 września 2019 0
Seks-jak wpływa na zdrowie i ciało?

Seks to jeden z tych elementów, które w bardzo dużym stopniu wpływają na ludzkie zdrowie. Jeśli ktoś świadomie rezygnuje z seksu, to traci naprawdę bardzo wiele. Bynajmniej nie chodzi tylko i wyłącznie o bezpośrednią przyjemność odczuwalną podczas stosunku, ale o znacznie większą ilość aspektów. Seks to oczywiście element, dzięki któremu można mówić o możliwości posiadania własnego potomstwa, dzięki niemu można mówić o przyjemności, którą trudno jest porównać do czegokolwiek innego.

Seks istotny w życiu codziennym

Niemniej jednak seks jest bardzo istotny także z wielu innych przyczyn. Udane życie seksualne wpływa na zwiększenie produkcji endorfin w ludzkim organizmie. To ma bezpośrednie przełożenie na uniknięcie różnych stanów depresyjnych, na uniknięcie obniżenia nastroju. Ponadto również ma to wpływ na taki aspekt, jakim jest regeneracja ludzkiego organizmu czy też przyspieszenie gojenia się ran. Istotnym elementem jest zatem wpływ seksu na zdrowie psychiczne, aczkolwiek nie tylko. Seks ma znaczenie dla funkcjonowania serca oraz innych narządów wewnętrznych. Następuje poprawa funkcjonowania krążenia, a jest to jeden z kluczowych elementów w ludzkim organizmie. Poza tym również można seks traktować jako pewnego rodzaju aktywność fizyczną.

Seks i jego zalety

Seks wpływa zatem także na wygląd ludzkiej skóry, powoduje, że jest ona bardziej elastyczna, że jest ona bardziej jędrna. Tym samym można także mówić o seksie jako jednym ze sposobów na poprawę ludzkiej sylwetki ciała. Oczywiście można także to pojęcie nieco odwrócić. Seks przygodny, seks z wieloma partnerami, z nieznanymi sobie partnerami może powodować różne choroby intymne, może zwiększyć ryzyko wystąpienia różnego rodzaju infekcji intymnych. Tym samym należy ów seks ograniczać do osób sobie znanych, należy być stałym w uczuciach i nie zmieniać partnerów seksualnych. Seks ma dla ludzkiego zdrowia do zaproponowania znacznie więcej dobrego niż złego. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że w pewnym zakresie może się on wiązać także z pewnymi negatywnymi aspektami, może się on wiązać z pewnym zagrożeniem, na które należy mieć baczenie.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5