Sneating jako zjawisko zagrażające randkowaniu

Aneta R. 7 czerwca 2019 0
Sneating jako zjawisko zagrażające randkowaniu

Wraz z rozwojem świata pojawiają się co raz to nowsze trendy, które dotyczą różnych sfer naszego funkcjonowania. Pewnego rodzaju innowacyjność nie ominęła również relacji damsko- męskich. Jednym z najnowszych zjawisk, które pojawiają się w tej sferze jest sneating. Polega on na umawianiu się z obcymi osobami, celem skorzystania z darmowego jedzenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to domena kobiet. I w tej sferze daje o sobie znać równouprawnienie. Osoby, które się na to decydują, są głównie zainteresowani darmowym jedzeniem w nierzadko najdroższych restauracjach, na co prywatny budżet z pewnością by nie pozwolił.

Niewinne filtrowanie?

Ci randkowicze potrafią bardzo długo flirtować z innymi osobami i nadawać taki ton wszelkim rozmowom, aby uzyskać zaproszenie na obiad czy kolację. W najmniejszym stopniu nawet nie są zainteresowani budowaniem trwałych relacji. Czasem celem jest samo bywanie w prestiżowych miejscach, aby pokazać się znajomym czy wzbudzić wśród nich zazdrość. Media co raz częściej poruszają tą kwestię, uznając to za niebezpieczny trend i zwykłe naciąganie. W polskim prawie nie jest to karalne, ponieważ bardzo trudno udowodnić komuś prawdziwe motywy podejmowania z kimś znajomości.

Delikatne relacje

Relacje interpersonalne to delikatne i indywidualne kwestie, które bardzo trudno jest opisać za pomocą odpowiednich paragrafów. Niemniej jednak takich naciągaczy należy się bezsprzecznie wystrzegać. Przede wszystkim randka powinna być traktowana jako okazja do upewnienia się, czy spotykam się z właściwą osobą i czy dobrze czujemy się we własnym towarzystwie. Pierwsze tego typu spotkanie nie powinno być okazją do celebrowania sukcesu, którego jeszcze nie osiągnęliśmy ani do prezentowania swojej hojności czy zasobu portfela. Warto też mieć na uwadze, że naciągacze to bardzo dobrzy manipulatorzy. Poprzez z pozoru delikatne sugestie i aluzje są w stanie na nas wymóc potrzebę stanięcia na wysokości zadania i zapłacenia rachunku nawet, jeśli miałoby nas to kosztować całą wypłatę.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5