Uzależnienie od cyberseksu

Aneta R. 16 października 2019 0
Uzależnienie od cyberseksu

Rzeczywistość wirtualna daje współczesnemu człowiekowi bardzo duże możliwości. Jednakże ta sama rzeczywistość oznacza jednak także określone zagrożenia dla człowieka. Między innymi należy tutaj wskazać na takie zjawisko, jakim jest cyberseks.

Erotyczne gry komputerowe

Mowa o erotycznych grach komputerowych, dzięki którym w dowolny sposób można zaprojektować, zaplanować swój stosunek seksualny. Z pozoru rzecz ujmując, cyberseks daje gwarancję pełnej satysfakcji, ale z drugiej strony stanowi on bardzo duże zagrożenie. Można się od niego uzależnić, co też stało się faktem w odniesieniu do bardzo wielu osób, w tym głównie mowa jest o mężczyznach. Cyberseks to gry komputerowe, w których można wybrać dla siebie odpowiednią partnerkę i odbyć z nią stosunek. Oczywiście wszystko odbywa się w świecie wirtualnym. Tak naprawdę jednak cyberseks jest tym elementem, który może być idealny. Skoro tak, to tym samym dla danej osoby może stać się głównym celem własnego zaspokojenia seksualnego.

Cyberseks a rzeczywistość

Uzależnienie od cyberseksu zazwyczaj powoduje, że w świecie realnym nie mamy do czynienia z udanym związkiem, z udanym seksem. Uzależnienie od cyberseksu powoduje, że tak naprawdę unikamy zbliżenia w rzeczywistości, a jeśli nawet do niego dochodzi, to nie mamy do czynienia z pełnym zadowoleniem, że możemy w tym zakresie mieć poważne problemy z erekcją. Uzależnienie powoduje, że nie potrafimy rezygnować z uciech, jakie daje świat wirtualny i szukamy coraz to nowych przygód. To jednakże tak naprawdę nikomu nie daje pełni zadowolenia poza pierwszą fazą, w której wchodzimy w ten świat.

Idealny stosunek w sieci

Cyberseks jest tym elementem, który na pewno jest bardzo kuszący, jest on wręcz doskonały, stosunek seksualny w tym świecie wydaje się bardzo idealny. Uzależnienie od cyberseksu powoduje, że dana osoba nie potrafi skupić się na pracy, że sięga po tego rodzaju rozrywkę w każdym wolnym momencie, że wykorzystuje każdą wolną chwilę. Jest to takie samo uzależnienie jak każde inne, a tym samym wymaga profesjonalnego leczenia. Oczywiście najtrudniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy, że jest to uzależnienie, że jest to pewna choroba i nie jest to na dłuższą metę nic pozytywnego, nie wiąże się to z jakimiś realnymi korzyściami poza chwilowym seksualnym zaspokojeniem swoich żądz. Niebezpieczeństwo uzależnienia od cyberseksu jest bardzo duże, ponieważ we współczesnej rzeczywistości sięgnięcie po to narzędzie nie jest niczym trudnym, nie wymaga wiele wysiłku. Jeśli mowa zatem o seksie, to warto zadbać o udane życie seksualne w realnej rzeczywistości.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5