Zioła i ich wpływ na zdrowie włosów

Aneta R. 7 maja 2019 0
Zioła i ich wpływ na zdrowie włosów

Dbałość o włosy zazwyczaj sprowadza się do wyboru odpowiedniego szamponu oraz odżywki. Jednakże nie każdy tego rodzaju kosmetyk wpływa korzystnie na zdrowie włosów. Tak naprawdę, jeśli chcemy zadbać o zdrowie włosów, powinniśmy sięgnąć po produkty naturalne, po produkty na bazie naturalnych, ziołowych składników. Dzięki naturalnym składnikom można mówić o możliwości pozbycia się wielu różnych problemów skórnych na głowie.

Ziołowe produkty dla pięknych włosów

Produkty ziołowe mogą spowodować, że znacznie poprawi się wygląd włosów, ich kondycja, że przestaną one wypadać, że staną się znacznie grubsze, mocniejsze. Do ziół, które mogą tutaj okazać się wybawieniem, na pewno można zaliczyć pokrzywę oraz rumianek.

Pokrzywa jest produktem ziołowym, które w głównej mierze jest stosowany w odniesieniu do takich problemów jak łojotok skóry głowy, łupież jak również można go z powodzeniem stosować przy nadmiernym wypadaniu włosów. W pokrzywie mamy zawartych wiele składników mineralnych oraz witamin powodujących prawidłowe odżywienie skóry głowy.

Ważne witaminy

Między innymi można mówić o witaminie B2, K, A, C, o takich minerałach jak magnez, żelazo, fosfor, wapń, a poza tym również o szeregu olejków eterycznych. Rumianek z kolei zawiera w sobie bisabolol. Jest to substancja, która łagodzi różnego rodzaju podrażnienia. Tym samym likwiduje ona uczucie swędzenia głowy oraz łuszczenia się skóry na niej. Powoduje ponadto zwiększenie elastyczności włosów, powoduje lepsze ich odżywienie, dodaje blasku i sprężystości. Ponadto również rumianek jest naturalnym sposobem na rozjaśnienie włosów bez konieczności stosowania środków chemicznych. Zastosowanie takiej naturalnej płukanki przez kilka miesięcy może spowodować rozjaśnienie włosów nawet o kilka tonów.

Jakie zioła wybrać?

Do ziół mających korzystny wpływ na zdrowie włosów można również zaliczyć chociażby olejek lawendowy. Tym samym chcąc poprawić kondycję skóry na głowie, chcąc trwale poprawić wygląd swoich włosów, warto jest postawić na produkty naturalne, na produkty ziołowe. To one gwarantują nam oczekiwany skutek.

Leave A Response »

CommentLuv badge
UA-41381763-5